+903842712181 info@balayindayim.com

Giriş

Kayıt Ol

Bir hesap oluşturduktan sonra ödeme durumunuzu takip edebilecek, onayı takip edebilecek ve turu bitirdikten sonra da turu değerlendirebileceksiniz.
Kullanıcı adı*
Parola*
Tekrar Yeni Şifreniz*
Adınız*
Soyadınız*
Doğum Tarihi*
Eposta*
Telefon*
Ülke*

Zaten bir üye misiniz?

Giriş
+903842712181 info@balayindayim.com

Giriş

Kayıt Ol

Bir hesap oluşturduktan sonra ödeme durumunuzu takip edebilecek, onayı takip edebilecek ve turu bitirdikten sonra da turu değerlendirebileceksiniz.
Kullanıcı adı*
Parola*
Tekrar Yeni Şifreniz*
Adınız*
Soyadınız*
Doğum Tarihi*
Eposta*
Telefon*
Ülke*

Zaten bir üye misiniz?

Giriş

Kapadokya’da Balayını Renklendirecek Etkinlikler

Kapadokya’da Balayını Renklendirecek Etkinlikler

Kapadokya’da balayı başlı başına bir renklilik demekken bu güzel coğrafyanın size sunduklarını çok daha yakından keşfetmelisiniz. Unutulmaz anlara, yenilerini eklemek ve her anın heyecanını doruk noktasına ulaştıracak renkli etkinliklerle aşk hikayenizin startını verdiğiniz balayı sürecini zenginleştirmeyi tavsiye ederiz. Bunun için Kapadokya’da balayı çiftlerine özel birçok etkinlikten söz edilebilir. Anı muhteşem kılacak, benzersiz, yeni deneyimler sizi bekliyor! 

Etkinliklerden bazıları… 

Kapadokya’nın en meşhur etkinlikleri arasında balonla uçmak var. Muhtemelen otelinizin veya odanızın terasına romantik bir akşam yemeği düşlemek adına çıkmışken Peri Bacaları’nın ardında yükselen balonların yarattığı ambiyans sizi çok etkileyecek ve balonla uçma deneyimini bir an önce yaşamayı hayal edeceksiniz. Bu harika deneyimi gün batımı veya doğumuna yakın bir zaman dilimi içerisinde yapmanızı tavsiye ederiz. 

Balonla uçmak yerine, Kapadokya’nın harika vadilerinde adrenalini yüksek bir gezi yapmayı hayal eden çiftler için ATV turları kaçırılmaz bir fırsat. Daha az adrenalin düşünen çiftlere de At ile gezinti yapmalarını tavsiye ederiz. 

Coğrafyasına doyum olmayacak Kapadokya’nın geleneksel lezzetleri de keşfedilmeye değer. Bu nedenle yemek planınızı sadece otel odaklı düşünmeyin ve Avanos gibi farklı noktalarda sunulan değişik lezzetlerin de peşine düşün. İnanın burada tadılan lezzetler balayınızın mükemmelliğini süsleyecek ve çok daha zengin bir vakit geçirmiş olacaksınız. Avanos testi kebabını denemeyi unutmayın. 

Güvercinlik Vadisi’ni görmeden ayrılmayın 

Kapadokya’da balayı düşünen hemen hemen her çift buranın gezilmesi gereken rotalarını mutlaka görür. Ancak gezi turlarına katılmak istemeyen ve yalnız takılmayı seven çiftler açısından bazı rotalar atlanabilir. Bu nedenle mutlaka gezilmesi gereken rota olarak görülen Güvercinlik Vadisi’ne bir çıkarma yapmak, oldukça doğru bir fikir. Adıyla müsemma olan Vadi’nin hemen her yeri güvercin yuvalarıyla dolu. Hem de yüzyıllar boyu… 

Uçhisar Kalesi de gezilecek yerlerden biri. Buradan Kapadokya’ya kuşbakışı bakar, tüm doğal zenginliğin yarattığı eşsiz kompozisyonu bir bakışta okumanın ve duygularınızı hareketlendiren manzaranın unutulmaz bir anı olarak kalması için mükemmel fotoğraflar çekebilirsiniz. Buradan Erciyes Dağı’nı görmek de mümkündür. 

Aşıkların uğrak yeri: Güllüdere Vadisi 

Kapadokya gezi turları ile meşhur bir alan. Aşıkların ise en çok tercih ettiği yürüyüş ve gezi rotalarından biri Güllüdere Vadisi… Burayı özel kılan ise güneşin ışıklarıyla uyanan Peri Bacaları’nın kırmızı gül rengini alması ve ortamın romantik bir ambiyansa dönüşümü. Oldukça etkileyici Vadi’de yürüyüş parkurları ve değişik lezzet tadılabilecek kafeler var. Balayının bir günü bu Vadi’nin gezilmesine ayrılabilir. 

Ayrıca Kapadokya’ya gelip de Asmalı Konak dizisinin çekimlerinin yapıldığı yeri görmek isteyenlerin sayısı da az değil. Her ne kadar dizinin yayınlandığı dönemdeki neslin çoktan çocukları bile olmuş olsa da, yeni evlenenler de Asmalı Konak diye bir diziyi klasikleştiren konağı merak ediyor. Bunlar gibi birçok gezilecek yer, yapılacak etkinlik Kapadokya balayı sürecinizi zenginleştiren bazı renklilikler… 

Yorum Gönder