+903842712181 info@balayindayim.com

Giriş

Kayıt Ol

Bir hesap oluşturduktan sonra ödeme durumunuzu takip edebilecek, onayı takip edebilecek ve turu bitirdikten sonra da turu değerlendirebileceksiniz.
Kullanıcı adı*
Parola*
Tekrar Yeni Şifreniz*
Adınız*
Soyadınız*
Doğum Tarihi*
Eposta*
Telefon*
Ülke*

Zaten bir üye misiniz?

Giriş
+903842712181 info@balayindayim.com

Giriş

Kayıt Ol

Bir hesap oluşturduktan sonra ödeme durumunuzu takip edebilecek, onayı takip edebilecek ve turu bitirdikten sonra da turu değerlendirebileceksiniz.
Kullanıcı adı*
Parola*
Tekrar Yeni Şifreniz*
Adınız*
Soyadınız*
Doğum Tarihi*
Eposta*
Telefon*
Ülke*

Zaten bir üye misiniz?

Giriş

Balayı Hazırlıkları Yaparken 5 Altın Kural

Balayı Hazırlıkları Yaparken 5 Altın Kural

Kına gecesi, nişan, düğün derken plan ve organizasyon konusunda epey bir uzmanlık kazanılsa da balayı konusunda halen birtakım hataların yapılmış olması “5 Altın Kural” formatıyla bir yazının kaleme alınmasını sağlayıcı etken oldu. Yapılan hataların başında düğünden sonraki güne alınan uçak biletinin erken saatte olması. Bu durum düğün gününün yorgunluğunu atlatamadan uçağa yetişme endişesinin yarattığı panik ile doğru düzgün bavul bile hazırlama imkanı söz konusu olmuyor. Sonuç ise, eğlenmek ve güzel vakit geçirmek adına gelinen balayı otelinde tüm vakti veya ilk günleri sadece dinlenmeye ayırmak oluyor. Bunu asla yapmayın! 

5 Altın Kural… 

1. Nereye gidilecek erkenden belirleyin. 

Erken rezervasyon avantajlarından yararlanmak açısından düğün tarihi tespit edildikten hemen sonra balayının nerede geçirileceğine karar vermelisiniz. Böylelikle erken rezervasyon yaptırır ve bütçenize dost bir balayı konseptiyle mutlu olabilirsiniz. 

2. Balayı oteline nasıl ulaşılacağına karar vermeyi sonraya bırakmayın. 

Balayının geçirileceği yer ve otel tespit edildikten ve rezervasyon yaptırıldıktan sonrası, pek önemsenmez veya bu konudaki planlama ertelenir. Ancak bu doğru bir yaklaşım değildir. Eğer balayına uçak veya otobüsle gidilecekse erkenden bilet almak lazımdır. Çünkü bilet bulma sıkıntısıyla karşılaşılma imkanı söz konusu olabilir. ya da, uçak biletlerini erkenden almanın sağlayacağı uygun fiyat avantajı kaçırılabilir. Özel araç veya kiralık araçla balayına gidilmesi planlanıyorsa rotanın belirlenmesi de rahat ve güvenli bir ulaşım açısından içinizi rahatlatabilir. 

3. Otelinizle iletişim kurmayı ihmal etmeyin. 

Size mükemmel bir balayı imkanı sunan her otel müşterisini önemser ve balayı oteline konfor ve güvenli bir şekilde ulaşmalarını sağlama yönünde plan yapar. Bu açıdan hemen hemen her otelin transfer hizmetlerinin olduğu söylenilebilir. Otelin bulunduğu havalimanına gelmeden önce otele bilgi verilmesi halinde transfer hizmetlerinden yararlanmak mümkün olabilir. Böylece, havalimanından otele geçmek bir zahmete dönüşmez ve şehir içerisinde otele gitmek için vasıta aramaya gerek kalmaz. 

4. Balayı için yapılacak alışverişi asla abartmamak gerekir. 

Balayı tatilini geçirecek çiftlerin eksiklerini tamamlamak adına alışveriş yapmaları elbette ki doğru bir uygulama. Özellikle hangi mevsimde balayı yapılacaksa ona göre bir ihtiyaç listesi hazırlanabilir. Ancak bu durumu abartıp bavulları dolduracak alışveriş yapmak, bütçenizi yanlış kullanmanız anlamına gelecek. Çünkü balayı süreci içerisinde eğlenmek, çeşitli turlara katılmak ve zamanı en iyi şekilde değerlendirmek için bütçeye ihtiyacınız olacak. Ayrıca, gideceğiniz yerdeki hatıra dükkanlarından alınmak istenilen eşyalar için de bavulu çok fazla doldurmamalısınız. 

5. Bavul hazırlamayı son ana bırakmayın. 

Düğünden sonraya bavul hazırlama telaşı yaşamamak adına birkaç gün öncesinden balayı için bavul ve çanta hazırlıklarına başlamanızı tavsiye ederiz. Son güne bırakılması halinde bazı önemli eşyalarınızı unutma imkanınız söz konusu olabilir. Sadece temel şeyleri aldığınızdan emin olun ve çok ağır bir bavul hazırlamayın. 

Yorum Gönder