+903842712181 info@balayindayim.com

Giriş

Kayıt Ol

Bir hesap oluşturduktan sonra ödeme durumunuzu takip edebilecek, onayı takip edebilecek ve turu bitirdikten sonra da turu değerlendirebileceksiniz.
Kullanıcı adı*
Parola*
Tekrar Yeni Şifreniz*
Adınız*
Soyadınız*
Doğum Tarihi*
Eposta*
Telefon*
Ülke*

Zaten bir üye misiniz?

Giriş
+903842712181 info@balayindayim.com

Giriş

Kayıt Ol

Bir hesap oluşturduktan sonra ödeme durumunuzu takip edebilecek, onayı takip edebilecek ve turu bitirdikten sonra da turu değerlendirebileceksiniz.
Kullanıcı adı*
Parola*
Tekrar Yeni Şifreniz*
Adınız*
Soyadınız*
Doğum Tarihi*
Eposta*
Telefon*
Ülke*

Zaten bir üye misiniz?

Giriş

Yeşil Tur

(3 Yorum)
Başlayan Fiyatlar
Fiyat₺349
Başlayan Fiyatlar
Fiyat₺349
Online Rezervasyon
Talep Formu
İsminiz*
E-posta Adresiniz*
Talebiniz*
*Hizmet Sözleşmesi ve Gizlilik Sözleşmesi kabul ediyorum.
Bir sonraki adıma geçmeden önce lütfen tüm hizmet ve gizlilik koşullarını kabul edin.
* Bir sonraki adıma geçmek için lütfen tüm gerekli alanları doldurun.

REZERVASYON

Beğeni Listesine Kaydet

Beğendiklerine öğe eklemek için bir hesap gerekiyor.

6412

Neden Balayındayım.com?

 • En Uygun Fiyat Garantisi
 • 7/24 Çevrimiçi Danışmanlar
 • Özenle Seçilmiş Tesisler
 • %100 Mutlu Müşteriler

Sorularınız için buradayız!

Balayındayım.com ekibi sorularınızı memnuniyetle cevaplamak için burada. Tüm sorularınız için bizimle şimdi iletişime geçin.

+905462712181

info@balayindayim.com

8 saat
Kapadokya
Maksimum Kişi : 16
Fotoğraflar
Tur Detayı

Güney Kapadokya ile tanışmak, Kapadokya’yı tam anlamıyla gezmek, gezerken bölgenin tarihini bir profesyonel rehberden dinlemek için Kapadokya Yeşil Tur en iyi alternatif. Genelde küçük kasaba ve köylerden oluşan Güney Kapadokya, yeraltı şehirleri, Ihlara vadisi ve Selime Manastırı gibi Kapadokya’nın önemli gezilecek bölgelerini kapsıyor. Turumuzun adını aldığı, Kapadokya bölgesinin dünyaca bilinen en önemli noktalarından Ihlara Vadisi’yle özdeşleşen Kapadokya Yeşil Tur, Ihlara turu veya yeraltı şehri turu olarak da bilinmektedir.

Fiyata dahil hizmetler

 • Ören yeri giriş ücretleri
 • Lisanslı tur rehberi
 • Öğle yemeği
 • Klimalı ve konforlu araçlarla ulaşım

Fiayata dahil olmayan hizmetler

 • Kişisel Harcamalar
 • İçecekler
Tur Programı

Kapadokya Yeşil Tur

Güney Kapadokya’yı keşfetme turu olan Kapadokya Yeşil Tur, sabah saat 9.30 – 10-00 arası rehberiniz ve diğer tur katılımcıları ile buluşmanızla konakladığınız otelden başlıyor.

Turun ilk durağı, Göreme panorama. Rehberiniz Kapadokya’nın genel tarihi hakkında kısa bilgi verdikten sonra, Göreme vadisinin eşsiz peribacaları manzarasında serbest zaman. En güzel fotoğraf karelerini yakalayacağınız turumuzun bir sonra ki durağı yeraltı şehri.

Yeraltı şehri, 8 katlı, yaklaşık 55-56 metre derinlikte olan Kapadokya’nın bu ünlü yeraltı şehrinin, her katı farklı kullanım amaçları için Hristiyanlar tarafından yapılmış. Rehberiniz eşliğinde tarihi bir yolculuğa çıkacağınız yeraltı şehri ziyaretinden sonraki durağımız Ihlara vadisi.

Turumuzun adını da buradan aldığı Ihlara vadisi yemyeşil doğası, Melendiz ırmağı, peribacaları ve mağara kiliseleri ile doğa seven gezginlerin Kapadokya da ki ziyaret noktalarındandır. Ihlara köyünde başlayıp, Selime köyünde biten bu vadi, toplamda 14 km’dir. Kapadokya bölgesinin en uzun vadisi olarak bilinir. Ihlara vadisi oluşumu yüz yıllar önce Hasan Dağı’nın lav püskürterek volkanik bir katman oluşturmasıyla başlıyor. 400 merdivenle vadiye indikten sonra, Melendiz çayı boyunca rehberiniz eşliğinde yaklaşık 1 saat sürecek yürüyüş başlıyor. Yürüyüş vadi ortasında bulunan Belisırma köyünde öğle yemeği yiyeceğimiz restoranda son buluyor. Belisırma köyü,Ihlara vadisinin ortasında, Melendiz çayının kenarında bulunan eski bir köy olan Belisırma köyünde, Melendiz çayı kenarında yerel bir restoranda öğle yemeği molası. Yemek sonrası turumuz Selime manastırı ile devam ediyor.

Ihlara vadisinin sonunda yer alan Selime Manastırı, Hristiyan ve Roma dönemlerinde ibadet alanı olarak kullanılmış. Hristiyan ve Roma dönemlerinde, bu bölgeye çok sayıda kiliseler ve manastırlar mağaralar içerisine oyularak inşa edilmiş, yaşam ve ibadet alanları olarak kullanılmış. Daha sonralarında Selçuklulara da ev sahipliği eden Selime Manastırı aynı zamanda Moğolların Anadolu’da olan saldırılarına karşı da baş kale olarak kullanılmış. Selime manastırı ziyareti sonrası turumuzun bir sonraki durağı, yaklaşık 1 saat sürede ulaşacağımız Güvercinlik vadisi.

Turumuzun son durağı olan Güvercinlik vadisi, Uçhisar ile Göreme arasında yer alır. Güvercinlik vadisi, adını gerçekten de güvercinlerden alır. İçerisinde barındırdığı mağaralara yüzyıllar önce oyularak inşa edilen güvercinliklerin eşsiz manzarasında rehberinizden güvercinliklerin tarihini dinledikten sonra fotoğraf çekimi ve serbest zaman. 17.30-18.00 gibi turumuz otele transfer edilmenizle son buluyor. 

Ek bilgiler
 • Rezervasyon kaydı oluşturmadan önce, uygunluk durumunu satış ekibimiz ile iletişime geçerek kontrol ediniz.
 • 5 yaş altı çocuklar ücretsiz, 5-8 yaş arası çocuklar yarım ücret, 8 yaş ve üzeri çocuklar yetişkin fiyatı ile aynıdır.
 • Kayıt esnasında toplam tur bedelinin %30’u ön ödeme olarak havale veya kredi kartınızdan tahsil edilecektir. Kalan tur bedeli, tur başlangıç günü nakit olarak tahsil edilir.
Konum

3 Yorum
Sırala:DeğerlendirmeGün

İpek Kahraman

Çifti

Kapadokyada ki ilk iki günümüzü kendimiz gezdik. 2 gün boyunca hiçbirşey anlamadık. Bugün 3. günümüz ve Yeşil tura katıldık bu acente ile. Herşeyden önce Kapadokyaya geliyorsanız kesinlikle kendi başınıza gezmeyin. Hiçbirşey anlamayacaksınız. Biz bunu tura katılınca anladık. Rehberimiz Yeşim hanım çok bilgili ve ilgiliydi. Yeraltı şehrinden Ihlara vadisine, nehir kenarında ki yürüşten öğle yemeğine dolu dolu harika bir gün geçirdik. Teşeklürler Yeşim hanım.

21/06/2018

Hakan Atay

Çifti

Gezilen rotalar iyi ama tur çok uzun. Sabah 9.30 da otelimizden aldılar akşama kadar sürdü. Biraz yorucu bir tur oldu bizim için.

18/08/2017

Umut Özer

Çifti

Bir gün arabamızla kendimiz gezdik bir gün yeşil tura katıldık. Yeşil tur biraz Kapadokya merkezinden uzak rotaları içeriyor. Ihlara vadisi Göremeden 90 km. uzakta ve vadiyi sadece yürüyerek görebiliyorsunuz. Araç giriş yolu yok. Bu nedenle tura katıldık ve gayet organizeli bir turdu. Nehir kenarında ki öğle yemeği çok güzeldi. Rehberimiz Yeşim hanım sağolsun tarihte çok iyi. Gezdiğimiz her yerin tarihini öğrendik. Bence Kapadokya rehbersiz gezilmemeli.

06/07/2017
20 ziyaretçi şu anda bu paketi inceliyor!