+903842712181 info@balayindayim.com

Giriş

Kayıt Ol

Bir hesap oluşturduktan sonra ödeme durumunuzu takip edebilecek, onayı takip edebilecek ve turu bitirdikten sonra da turu değerlendirebileceksiniz.
Kullanıcı adı*
Parola*
Tekrar Yeni Şifreniz*
Adınız*
Soyadınız*
Doğum Tarihi*
Eposta*
Telefon*
Ülke*

Zaten bir üye misiniz?

Giriş
+903842712181 info@balayindayim.com

Giriş

Kayıt Ol

Bir hesap oluşturduktan sonra ödeme durumunuzu takip edebilecek, onayı takip edebilecek ve turu bitirdikten sonra da turu değerlendirebileceksiniz.
Kullanıcı adı*
Parola*
Tekrar Yeni Şifreniz*
Adınız*
Soyadınız*
Doğum Tarihi*
Eposta*
Telefon*
Ülke*

Zaten bir üye misiniz?

Giriş

Semazen Töreni

(3 Yorum)
Başlayan Fiyatlar
Fiyat₺239
Başlayan Fiyatlar
Fiyat₺239
Online Rezervasyon
Talep Formu
İsminiz*
E-posta Adresiniz*
Talebiniz*
*Hizmet Sözleşmesi ve Gizlilik Sözleşmesi kabul ediyorum.
Bir sonraki adıma geçmeden önce lütfen tüm hizmet ve gizlilik koşullarını kabul edin.
* Bir sonraki adıma geçmek için lütfen tüm gerekli alanları doldurun.

REZERVASYON

Beğeni Listesine Kaydet

Beğendiklerine öğe eklemek için bir hesap gerekiyor.

6319

Neden Balayındayım.com?

  • En Uygun Fiyat Garantisi
  • 7/24 Çevrimiçi Danışmanlar
  • Özenle Seçilmiş Tesisler
  • %100 Mutlu Müşteriler

Sorularınız için buradayız!

Balayındayım.com ekibi sorularınızı memnuniyetle cevaplamak için burada. Tüm sorularınız için bizimle şimdi iletişime geçin.

+905462712181

info@balayindayim.com

1 saat
Kapadokya
Maksimum Kişi : 16
Fotoğraflar
Tur Detayı

Ruhunuza kulak vereceğiniz, canlı Mevlevi müzikleri eşliğinde, dinlendirici atmosferi ile büyüleyici mimarisi ile hayranlıkla izleyeceğiniz bir Semazen gösterisi. Kapadokya Semazen gösterisi Selçuklu mimarisi olan 800 yıllık tarihi bir handa yapılıyor… Kapadokya Semazen Gösterisi Programı 7 bölümden oluşuyor. Her bir bölüm kendi içinde farklı bir anlam taşıyor. Birinci bölüm peygamber efendimize övgüyü, ikinci bölüm Allah’ın evreni yaratmasını anlatır. Üçüncü bölümde Ney sesi duyulmaya başlanır. Dördüncü bölüm Sultan Veled devrine bir göndermedir. Burada semazenler birbirlerine 3 kere selam verir. Sema töreninin 5.bölümünde 4 selamlaşma bölümü bulunur. Bu bölüm semazenin üstündeki siyah hırkayı çıkarmasıyla başlar. Hırkayı çıkarması onun gerçek dünyaya geçişini anlatır. Bu sembolik bir doğumdur. Sonrasında 5 semazenin teker teker selamlaşma ve Sema törenine şahit olunur. Altıncı bölümde Bakara Ayetinden bir sure okunarak sema gösterisine devam edilir. Son bölümde ise peygamberler, vefat etmiş Müslümanlar, şehitler için dua edilir ve gösteri bu şekilde sonlanıyor.

Fiyata dahil hizmetler

  • Otel transferleri
  • Şerbet

Fiayata dahil olmayan hizmetler

  • Kişisel Harcamalar
Tur Programı

Semazen Töreni

Saat 18.00 da Kapadokya Semazen gösterisine katılacak misafirler, konakladıkları otellerden gösterinin yapılacağı Han’a transfer edilir. 800 yıllık tarihi bir han içerisinde izleyeceğiniz Semazen gösterisi, yaklaşık 1 saat sürecek. Mistik bir atmosfere sahip olan Han, Mevlevi müzikleri eşliğinde, beyaza bürünmüş semazenlerin gösterisi ile katılımcılara ruhsal bir dinginlik sağlıyor. Gösteri boyunca, video kayıt yapmak ya da fotoğraf çekimine izin verilmemektedir. Gösteri sonrası, fotoğraf çekimi için Semazenler tekrar dönüyor ve program son buluyor. Semazenlerin seremoni sonrası geleneği olan tarçın şerbeti, gösteri sonrası izleyenlere ikram ediliyor. 19.30 gösteri bitişinden sonra Han’ı keşfetmeniz için biraz zaman ve konakladığınız otele transfer ile son buluyor.

Ek bilgiler
  • Rezervasyon kaydı oluşturmadan önce, uygunluk durumunu satış ekibimiz ile iletişime geçerek kontrol ediniz.
  • Kayıt esnasında toplam tur bedelinin %30’u ön ödeme olarak havale veya kredi kartınızdan tahsil edilecektir. Kalan tur bedeli, tur başlangıç günü nakit olarak tahsil edilir.
Konum

3 Yorum
Sırala:DeğerlendirmeGün

Erdoğan Karabıyık

Çifti

Güzel bir gösteriydi. Hanı da çok beğendik. Teşekkür ederiz.

11/06/2020

Semiha Uzgören

Aile Gezisi

Daha önce Konya’da semazenleri izlemiştik ama bu kadar mistik bir ortam ve atmosferde semazenleri izlemek gerçekten etkileyici idi. Han zaten kendi başına çok mistik. Gösteri sonrası duvara yansıtmalı ekranda izlediğimiz Kapadokya tarihi gösterisi bile çok güzeldi. Bir kerelik için tavsiye ediliri bir gösteriydi.

20/09/2019

Adnan Uçar

Grup Gezisi

İdare ederdi. Turistik amaçlı bir gösteri. Kervansarayın atmosferi bence sema gösterisinden daha etkileyiciydi.

19/07/2018
15 ziyaretçi şu anda bu paketi inceliyor!